Vergi dairesi gümrüğe bildirilen paradan haberdar oluyor mu?

Thema bewerten:
Ergebnis 1 bis 1 von 1

Thema: Vergi dairesi gümrüğe bildirilen paradan haberdar oluyor mu?

1. Gehen Sie zu DankeHerunterladen #1
    Gehen Sie zu Danke
    Banlama Ustası Avatar von karam82

Info

Gehen Sie zum Anfang des Beitrags

Standard Vergi dairesi gümrüğe bildirilen paradan haberdar oluyor mu?

10 bin Eurodan fazla parayla yolculuk yapanlar gümrüğe bildirdikleri paradan vergi dairesinin haberdar olduklarını söylüyor. Bilindiği üzere uçakla yolculuk yaparken yanında yüksek miktarda para bulunduran kişilerin bunu gümrüğe bildirmesi gerektiğini sık sık okurlarımıza hatırlatıyoruz. Kişi başına yanınızda taşıdığınız para 10 bin Euro’nun altında olmalı. Eğer üzerindeyse bunu havalimanındaki gümrük yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Dünkü haberimizde bunun için sizden ek ücret alınmadığını yazmıştık (Haberi buradan okuyabilirsiniz: http://www.turizmavrupa.com/yuksek-miktarda-nakit-parayla-yolculuk-yapanlar-ek-ucret-oduyor-mu/)
    Yetkililer paranın kaynağını isteyebilirler
    Ancak nakit parayı bildirdiğinizde gümrük yetkilileri size paranın kaynağını sorabilir. Burada doğru şekilde cevap vermek gerekiyor. Gerekirse sizden ek bilgi veya belge istenebilir.

www.turizmavrupa.com‘da yer alan haberleri değerlendiren bazı okurlarımız, gümrüğe bildirilen parayla ilgili şu bilgileri verdiler:

„Ben geçmişte havalimanında gümrüğe yanımdaki 10 bin Euro’yu geçen parayı bildirdim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra bağlı bulunduğum vergi dairesi (Finanzamt) bana yazı gönderdi ve para ile ilgili bilgi istedi. Yani havalimanına bildirilen paralar demek ki vergi dairesinin eline ulaşıyor“.

(A)

Aktive Benutzer

Aktive Benutzer